Půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob

jsou typem půjček na směnku. Poslední dobou se objevuje jak mnoho poskytovatelů těchto úvěrů, tak logicky a mnohonásobně více také osob, které tyto půjčky vyhledávají, když potřebují nějakou finanční hotovost půjčit.

Tak oblíbenými a vyhledávanými se stávají proto, že jejich získání je poměrně snadné. Osoby půjčující peníze si buď zadávají inzeráty či se propagují své služby pomocí reklamy, nebo si vybírají cíleně osoby, které si inzerát na půjčky od soukromých osob podaly například v novinách či na internetu.

Půjčky od soukromých osob

Důležitou skutečností je pro lidi, kteří půjčky žádají, že prakticky vždy po nich soukromá osoba poskytující půjčku nevyžaduje žádné potvrzení o výši příjmu, a nevadí jim, pokud již žadatelé splácí úvěr u nějaké banky či jiné nebankovní instituce. Půjčky do soukromých osob můžou dosahovat jakýchkoliv částek, záleží pouze na poskytovateli, zda vám peníze půjčí, či ne. V případě vyšších částek po vás může vyžadovat třeba přepis vaší nemovitosti na jeho osobu, apod. Vše by ovšem mělo být ošetřeno právníkem či notářem.

Půjčky od soukromých osob se poskytují jako půjčky na směnku. Směnka musí být sepsána přesně podle podmínek daných zákonem, jinak mohou nastat problémy při splácení úvěru, anebo se směnka stane zcela neplatnou. Proto je lepší si i směnku nechat před podpisem zkontrolovat a schválit právníkem.

Půjčky od soukromých osob

si nejčastěji berou lidí, kteří se nacházají v určité životní těžké etapě či časové tísni a potřebují peníze co nejrychleji. Tito lidé ovšem často nepracují, nebo jejich příjem nedosahuje takových hodnot, aby jim byla půčky vyřízena v bance.

Důrazně je nutné připomenout, že půjčky do soukromých osob s sebou nesou obrovské rizika. V případě nesplácení (které se děje bohužel poměrně často, lidé nezvládají vracet splátky i s úroky a roste jim u poskytovatele půjčky dluh) se soukromé osoby často uchylují k exekucím, jelikož chtějí své peníze dostat co nejdřívě zpět. Proto je nutné si před podepsáním smlouvy rozmyslet, zda je zažádání o tuto půjčku o pravdu nutné a jestli nemáte jinou možnst, jak aktuální situaci vyřešit.

5.3.2012
© 2019 www.bezregistrupujckyihned.cz
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace, na autualizaci nyní pracujeme