Půjčky na směnku

Půjčování peněz není v dnešní době nic neobvyklého. Nabízí se spoustu půjček jak získat peníze co nejrychleji. Jednou z nich je i půjčka na směnku.

Půjčky na směnku

Směnka je úvěrový cenný papír, sepsaný sepřesně stanovenými údaji. Měla by být sepsána v souladu s platnými zákony ČR. Pokud některou náležitost směnka neobsahuje, stává se neplatnou. Může sloužit jako prostředek k placení a ručení, k získání úvěru nebo hotovosti před dobou její splatnosti. Směnka nevyžaduje úřední ověření podpisů, může být napsána ručně nebo na stroji.

smenka-vlasni

Náležitosti směnky

K tomu, abychom mohli směnku použít, musí obsahovat některé základní záležitosti:

  • musí být v textu jasně označeno, že jde o směnku
  • slib a příkaz o finanční částce
  • jméno platícího a ručitele
  • čas, kdy má být směnka splacena (na viděnou, určitý čas nebo den)
  • kde, nebo kam má být částka placena
  • jméno toho, pro koho je částka určena
  • datum a vystavení směnky

Pokud si nevíte s takovou směnkou rady, je možno stáhnout si předtištěné tiskopisy z internetu, kde stačí pouze vyplnit všechny údaje.

U směnek rozlišujeme dvě základní funkce: platební a zjišťovací. Platební funkci lze použít jako platební prostředek, kdy ji majitel jednoduše před dobou splatnosti prodá a „promění“ ji tak v peníze.Směnka s funkcí zajištění slouží jako pojistka v případě, že půjčíte peníze a závazek vám nebude vrácen za příslušných podmínek – datum a místo splacení, částka.

Směnky můžeme také rozdělit na směnku vlastní a směnku cizí. Směnka vlastní obsahuje slovo „zaplatím, směnka cizí naopak „zaplaťte“.

Pokud jste právě v situaci, kdybyste potřebovali peníze, je půjčka na směnku jednou z možností, která by vám mohla vypomoct.

Další informace o směnkách

Více informací o půjčkách na směnku naleznete na stránkách:
Půjčky na směnku

Půjčky na směnku

jsou výhodné v tom, že vám dokážou poskytnout i větší částu peněz v krátké době a bez větších komplikací. Jelikož je tato půjčka jednou z nejrizikovějších, musíte očekávat vysoké úroky. Pokud se nechcete dostat do nepříjemné situace, měli by jste promyslet Vaše možnosti splacení částky v dohodnutou dobu, jinak vám hrozí exekuce. Proto je důležité vědět, co je to směnka, co musí obsahovat a jaké jsou její výhody a nevýhody.

24.6.2012
© 2019 www.bezregistrupujckyihned.cz
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace, na autualizaci nyní pracujeme